Regulamin Sklepu Internetowego Dunia Organic

I. Postanowienia ogólne:

 1. Sklep internetowy www.duniaorganic.com prowadzony jest przez firmę FAB TRADE GROUP, Hounslow 112 High Street, TW3 1NA.
 2. Niniejszy Regulamin jest skierowany do Klienta i określa zasady korzystania ze Sklepu Internetowego.
 3. Warunkiem zawarcia umowy sprzedaży jest akceptacja Regulaminu przez Klienta. Jeśli dokona zakupu lub zarejestruje się na stronie, akceptuje warunki umowy.
 4. Konsument musi mieć ukończone 18 lat, aby korzystać ze sklepu internetowego Dunia Organic. Dokonanie zakupu w sklepie jest jednoznaczne z oświadczeniem wieku.

II. Zasady korzystania ze Sklepu Internetowego:

 1. Warunkiem rozpoczęcia korzystania ze Sklepu internetowego jest akceptacja Regulaminu Sklepu.
 2. Sklep zapewnienia bezpieczeństwo przekazu wiadomości i danych w związku ze świadczonymi w ramach Witryny usługami, Sklep internetowy podejmuje środki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrożenia bezpieczeństwa świadczonych usług, w szczególności środki służące zapobieganiu pozyskiwania i modyfikacji przez osoby nieuprawnione danych osobowych przesyłanych w Internecie.
 3. Klienta obowiązuje zakaz: dostarczania treści zabronionych przez przepisy prawa, w tym naruszających dobra osobiste i inne prawa osób trzecich; działania w sposób naruszający prawo czy w celu obejścia prawa, a także w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego lub dobrymi obyczajami; korzystania ze Sklepu Internetowego w sposób zakłócający jego funkcjonowanie lub uciążliwy dla Sprzedawcy oraz innych Klientów.
 4. Dunia Organic może pozbawić Klienta prawa do korzystania ze Sklepu Internetowego, jak również może ograniczyć jego dostęp do części lub całości zasobów Sklepu Internetowego, ze skutkiem natychmiastowym, w przypadku naruszenia przez Klienta Regulaminu, a w szczególności, gdy Klient:
  a. podał dane wprowadzające w błąd lub naruszające prawa osób trzecich,
  b. dopuści się zachowań, które są niezgodne z Regulaminem lub obowiązującymi przepisami prawa,
  c. narusza zasady współżycia społecznego np. poprzez kilkakrotne dokonywanie zamówień i ich nieopłacanie.

III. Zamówienia:

 1. Zamówienia na sklepie można składać jednorazowo lub zarejestrować się na sklepie, w tym celu Klient wypełnia formularz, gdzie trzeba podać imię, nazwisko, adres e-mail i telefon oraz adres do wysyłki. Ustala również hasło, które będzie potrzebne do kolejnego logowania. Hasło nie może być przekazywane osobom trzecim.
 2. Konto zawiera informacje podane przez Klienta podczas Rejestracji. Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych i ich przetwarzania, podane są w punkcie 8. Klient zobowiązany jest do aktualizacji danych Konta.
 3. Zamówienia w naszym sklepie można składać 24 godziny na dobę przez cały rok. Z zastrzeżeniem, że wysyłka jest realizowana tylko w dni robocze.
 4. Zamówienie zostaje realizowane po spełnieniu warunków: podanie prawidłowego adresu, numeru telefonu, adresu e-mail oraz wypełnienia prawidłowo formularza zamówienia. W formularzu należy wybrać sposób płatności oraz rodzaj dostawy, koszt dostawy opłaca kupujący.
 5. Jeśli zamówienie zostało złożone, klient otrzyma e-maila potwierdzającego. Prosimy o ponowne sprawdzenie danych i treści zamówienia.
 6. Klient zobowiązany jest zapłacić za złożone zamówienie w ciągu 48 godzin. Jeśli z przyczyn losowych Klient nie jest w stanie opłacić dokonanego zakupu, prosimy niezwłocznie skontaktować się ze sklepem drogą mailową lub telefoniczną.
 7. Metodami płatności są: płatność kartą debetową lub kredytową.
 8. Odbiór osobisty towarów. Towar należy odebrać w ciągu 5 dni roboczych od daty złożenia zamówienia. W przypadku niespełnienia tego warunku, zamówienie zostanie anulowane.
 9. Opcja „Pay&Collect” polega na opłaceniu towaru z góry i osobistego odbioru w dogodnym dla Klienta terminie.
 10. Zamówienie zostaje realizowane po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym.

IV. Produkty:

 1. Ceny towarów podawane są w funtach brytyjskich i zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT, cła oraz wszelkie inne składniki.
 2. Sklep sprzedaje tylko nowe, oryginalnie zapakowane produkty.
 3. Większość produktów posiada etykiety w języku polskim, sklep dołoży wszelkich starań, jeśli produkty, które Klient zakupił są preferowane z angielskimi etykietami.

V. Dostawa:

 1. Czas realizacji zamówienia- paczki wysyłane od poniedziałku do piątku do godziny 13:00. W przypadku nie otrzymania towaru w ciągu 7 dni roboczych, prosimy o bezzwłoczny kontakt ze sklepem.
 2. Wysyłka towarów odbywa się za pośrednictwem RoyalMail lub kurierem w zależnośći od ciążkości paczki.
 3. Koszty dostawy są dostępne w zakładce „Koszt dostawy” oraz przy realizacji zamówienia.
 4. W przypadku, kiedy przesyłka zostanie dostarczona uszkodzona do klienta proszę o niezwłoczny kontakt ze sklepem w celu oszacowania straty oraz znalezienia rozwiązania.

VI. Prawo odstąpienia od umowy:

 1. Klient ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14dni od otrzymania przesyłki, bez podawania przyczyny.
 2. Towar zwracany nie powinien posiadać śladów użytkowania, posiadać oryginalne, nienaruszone opakowanie. W innym przypadku towar nie zostanie przyjęty.
 3. Koszt wysyłki i opakowania pokrywa Klient.
 4. W przeciągu 7 dni Klient otrzymuje zwrot pieniędzy na konto.

VII. Reklamacje:

 1. Wszystkie reklamacje wad fabrycznych zakupionych towarów, prosimy o składanie za pośrednictwem drogi mailowej. Po pozytywnym rozpatrzeniu towar zostanie wymieniony na nowy lub nastąpi zwrot pieniędzy za dany towar.
 2. Rozpatrywanie reklamacji może zająć do 14 dni.
 3. W toku rozpatrywania reklamacji zdjęcia kosmetyków mogą ułatwić nam pracę.
 4. Do przyjęcia reklamacji niezbędny jest zwrot towaru oraz okazania dowodu zakupu na stronie Dunia Organic.

VIII. Dane osobowe:

 1. Administratorem danych osobowych Klientów zbieranych za pośrednictwem sklepu Internetowego jest właściciel sklepu.
 2. Dane osobowe przekazane właścicielowi sklepu podawane są dobrowolnie, z zastrzeżeniem, że złożenie zamówienia przez klienta jest niemożliwe bez podawania danych.
 3. Klient w każdej chwili może usunąć swoje dane osobowe z bazy danych sklepu, lecz w tym przypadku jest to jednoznaczne z usunięciem konta i brak możliwości składania zamówień na sklepie.
 4. W przypadku chęci usunięcia konta na sklepie Dunia Organic, prosimy o złożenie pisemnego wniosku drogą mailową lub pocztową na wskazany adres: FAB TRADE GROUP, Hounslow 112 High Street, TW3 1NA
 5. Przetwarzanie danych osobowych Klienta w celach marketingowych wymaga wyrażenia przez niego odrębnej zgody.
 6. Więcej informacji na temat znajduję się w zakładce: „Polityki Prywatności”.

IX. Zmiana Regulaminu:

 1. Sklep może zmienić niniejszy regulamin z ważnych powodów prawnych i technicznych.
 2. Klienci, którzy są rejestrowani zostaną poinformowani o zmianie regulaminu w wiadomości e-mail, wysłanej na 14 dni przed wejściem w życie regulaminu w nowym brzmieniu, zaś innym użytkownikom – w komunikacie wyświetlanym na stronie głównej przez 14 dni przed wejściem jego w życie.
 3. W tym czasie, Klient ponownie musi zaakceptować lub odmówić akceptacji regulaminu.
 4. W razie braku akceptacji zmienionego regulaminu, Klient ma możliwość usunięcia Konta w każdym czasie.
 5. Zamówienia złożone przed wejściem w życie zmian regulaminu realizowane są zgodnie z dotychczasową treścią regulaminu.

X. Postanowienia końcowe:

 1. Sklep prowadzony jest w języku polskim i angielskim.
 2. Wszelkie materiały, w tym elementy grafiki, kompozycja tych elementów, znaki towarowe oraz inne, dostępne w sklepie internetowym stanowią przedmiot praw wyłącznych, w szczególności stanowią przedmiot ochrony praw autorskich i praw własności przemysłowej.
 3. W przypadku jakichkolwiek pytań i uwag dotyczących naszego sklepu, prosimy o kontakt mailowy na info@duniaorganic.com, lub telefoniczny: +447498795353.